Ekonomik Gundem

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır? İşte merakla beklenen bu sorunun cevabı aşağıdaki yazımızda.

Bitcoin borsalardan veya doğrudan pazar yerlerinden diğer insanlardan satın alınabilir.

Onlardan satın aldığınız yere ve yaşadığınız yere bağlı olarak, nakitten kredi ve banka kartlarından banka havalelerine veya hatta diğer kripto para birimlerine kadar çeşitli şekillerde ödeme yapabilirsiniz.

İlk adım, Bitcoin’inizi saklamak için bir cüzdan kurmaktır. Tercih ettiğiniz satın alma yönteminden bağımsız olarak bir cüzdanınızın olması gerekir. Bu bir çevrimiçi cüzdan (bir değişim platformunun parçası olarak veya bağımsız bir sağlayıcı aracılığıyla), bir masaüstü cüzdanı, bir mobil cüzdan veya bir çevrimdışı cüzdan (örneğin bir donanım aygıtı veya kağıt cüzdan) olabilir.

Kripto borsaları sizin adınıza Bitcoin alıp satıyor. Şu anda yüzlerce farklı likidite ve güvenlik seviyesi çalışıyor ve diğerleri kapanırken yenileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Cüzdanlarda olduğu gibi, seçim yapmadan önce biraz araştırma yapılması tavsiye edilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç saygın exchange’e sahip olabileceğiniz kadar şanslı olabilirsiniz veya coğrafi bölgenize bağlı olarak erişiminiz bir veya iki ile sınırlıdır.

LocalBitcoins gibi platformlar, Bitcoin’i nakit parayla değiştirmek isteyen yakınlarınızdaki kişileri bulmanıza yardımcı olur. LibertyX ayrıca ABD’deki Bitcoin için nakit alışverişi yapabileceğiniz perakende mağazaları da listeler. Ve WallofCoins, Paxful ve BitQuick, sizi nakit ödeme yapabileceğiniz ve birkaç saat sonra Bitcoin alabileceğiniz bir banka şubesine yönlendirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
En Çok Okunanlar