Ekonomik Gundem

Haftalık Hisse Önerileri 11 Mayıs – 15 Mayıs 2020

Haftalık Hisse Önerileri 11 Mayıs – 15 Mayıs 2020

Bu haftanın hisse yorumları.

Bim Mağazalar (BIMAS)

 Henüz ilk çeyrek bilanço rakamlarını açıklamayan şirkette geçen hafta görülen düzeltme hareketlerinin ardından Cuma günü artan işlem hacmiyle dönüş sinyali görüldü.
 Hissede kısa vadeli hareketli ortalamaların aşılması durumunda yukarı yönlü hareketler hız kazanabilir.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 50,75–51,25 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 49,70 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 52,70 seviyesi izlenebilir.

Enka İnşaat (ENKAI)

 Geçen hafta 6,00-6,20 bölgesinde konsolide olan hissede haftanın son günü bu bölgenin geçildiğini
gördük.
 Hissede 50 günlük üssel ortalamanın üzerinde kalındığı sürece teknik görünüm pozitif kalmaya devam
edecektir.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 6,18–6,24 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 6,05 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 6,42 seviyesi izlenebilir.

Petkim (PETKM)

 Piyasalardaki yatay seyre karşın geçen hafta itibariyle yükseliş ivmesini artıran hissede 200 günlük üssel ortalamaların aşıldığını izledik.
 Son 2 ayın zirvelerinden işlem gören hissede yukarıda yatay trendin bulunduğu bölgeler önemli direnç seviyesi olarak takip edilecek.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 3,65–3,68 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 3,58 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 3,79 seviyesi izlenebilir.

Turkcell (TCELL)

 Mevcut krizde iş kolu itibariyle defansif bir görünüm sunan şirket olumlu bilanço rakamlarına karşın geçen hafta düzeltme hareketlerinde bulundu.
 Cuma günü görece yüksek hacimle yükseliş kaydeden hissede 22-50 günlük üssel ortalamaların üzerinde kalınması durumunda yükseliş ivme kazanabilir.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 13,35–13,47 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 13,10 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 13,84 seviyesi izlenebilir.

Türk Traktör (TTRAK)

 Geçtiğimiz haftanın son gününde 53,30-56,00 konsolide bandının üzerine çıkan hisse kapanışı bu seviyelerin üzerinde gerçekleştirdi.
 Hissede kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü hareketler hız kazanabilir.
 Hissede kısa vadede teknik olarak 56,00–56,50 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 54,80 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 58,25 seviyesi izlenebilir.

Gedik Yatırım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
En Çok Okunanlar